Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Moon
Sun
wolf
alien

CATCHAMOUSE - SELECTION of BEST FLASH ONLINE GAMES


From night to day catch a mouse and play!

Here will be placed info about computer games sites. For start, I recommend czech web directory AaarghGames. This site is in czech language and there are links to czech and slovak sites with computer games.

AaarghGames     My Abandonware     DosGamesArchive

Abandonia     Old-Games

Zde budou moje zážitky z počítačových her zatím pouze v české verzi.

Back to top
Abe's Exodus

Jedná se o zcela originální hru se zajímavými nápady. Vžijete se do role zeleného Mudokona a budete ostatní Mudokony zachraňovat. Hra nabízí velmi vysokou hratelnost. Můžete chodit, běhat, chodit po špičkách, skákat, dělat kotrmelce. Budete také muset používat ostatní Mudokony, abyste se dostali dál. Například při točení kolem, kde budou ostatní a vy točit kolem, každý jedním. Ve hře také budete ovládat potvory, abyste se dostali dál. Chození po špičkách provádíte tehdy, když potvory spí, abyste je neprobudili a nezačaly po vás střílet. Máte několik různých příkazů, které můžete dávat Mudokonům, například, aby vstali, aby pracovali nebo aby šli s vámi. Nebo když jsou v depresi tak aby se z ní dostali. Hra je neskutečně variabilní, v jedné části hry budete potřebovat kameny na zničení min, v další části maso, které hodíte psům, aby na vás nešli, v některé části budete mít k dispozici bomby. Také budete mít k dispozici prdy, které explodují a v některých částech hry jsou zakázané. Hra vypadá komplexně a je dost těžká. Na svou dobu má úžasnou grafiku, i když proužkovanou. V určité části hry budete muset ovládnout potvory a říct správné hlášky, abyste se dostali dál. Je zde opravdu spousta možností. Třeba se můžete dostat dál od kamery. Budete skákat do popelnic a tahat páky. Při stisknutí a držení klávesy 0 budete čarovat, a tak můžete udělat z ptáků portál pro záchranu Mudokonů nebo ovládnout potvoru, případně ji zabít. V některých úsecích je ale červené oko, které použití tohoto kouzla znemožňuje. Hra je na principu jednotlivých polí, takže se herní plocha pohne až když půjdete na její konec, tedy, přechod není plynulý, ale skokový. Hru jsem vyhrál a velmi se mi líbila.

Back to top
Assassins Creed 2

Tahle hra je takový trochu žánrový mix mezi akční mlátičkou, RPG, arkádou a stealth akcí. Postava je vidět z 3. osoby. Hra je velmi komplexní. Za splněné úkoly, ze skříňek, nebo okradením mrtvol nebo lidí získáváte peníze - floriny. Za peníze si můžete koupit lepší zbraně, brnění, léky, jedy, opasky, mapy pokladů nebo přesun do jiné oblasti. Pokud okrádáte lidi nebo zabíjíte stráže, zvyšuje se vám hledanost, takže po vás stráže půjdou rychleji. Hledanost se dá snížit třemi způsoby - odtrhnutím plakátů (-25%), uplácením herolda (-50%) nebo zabitím státního úředníka (-75%). Můžete si za peníze najímat skupinky kurtizán, které odlákávají stráž, nebo zlodějů, kteří bojují s vámi. Také můžete jezdit na koni, ale ne přímo ve městě. Proti slabým nepřátelům můžete udělat kombo, které je okamžitě zabije a to tak, že podržíte levé a pravé myšítko když nepřítel sekne. Ovládání hry je poněkud zvláštní, protože místo toho, aby napsali, že máte zmáčknout určitou klávesu, zobrazí se ikona, takže se musíte podívat do nastavení, kterou klávesu daný symbol představuje. Zdraví je řešeno pomocí čverečků, pokud vás někdo zasáhne a neubere celý čtvereček, po krátké době se zase naplní. Koupením nové zbroje vám čtverečky budou přibývat. Zbroj může být poškozená, tedy čtverečků budete mít méně a tedy je třeba vyhledat kováře. Můžete splynout s davem nebo rozhazovat peníze. Rozhazování peněz přiláká stráže. Ve hře je jedna sekvence, kde budete řídit koňský povoz ve snaze utéct vojákům. Za peníze můžete také vylepšovat budovy ve městě a můžete vybírat peníze z truhlice. Je možné provést skok důvěry, což je skok do měkkého, tyto oblasti označují holubi. Orel zase označuje místa, kde můžete provést synchronizovaný výhled a aktualizovat si mapu. Hra se ukádá automaticky. Hra nabízí 3 ukládácí sloty, tedy profily. Můžete používat orlí pohled, který zvýrazní vojáky, skupinky k najmutí a osoby, které máte zabít, ale neuvidíte tak mapu. Ve hře jsou nepřeskočitelné scény před tím, než přijmete úkol. Často budete chodit po střechách.

Back to top
Codename Outbreak

Jedná se o ukrajinskou střílečku z roku 2001 z pohledu 1. nebo 3. osoby. Spolu s vámi bude k dispozice 1 váš kolega. Ve hře nejsou žádné lékárničky, pouze anestetika, která vyléčí 10 zdraví a vyskytují se u mrtvých těl, avšak je jich strašně málo. Na hře je zvláštní, že máte v podstatě jednu zbraň a ta se může může přetáčet na různé zbraně, takže to ubírá dojem z grafiky. U některých misí si můžete vybrat, zda je budete plnit ve dne nebo v noci. Zbraně jsou - samopal, brokovnice, laser, světlicomet, ostřelovací puška, raketomet, minomet, granáty. V každé misi budete mít nějaké úkoly. Abyste věděli, kam máte jít, máte směrovku, na které je vyznačen směr a počet metrů, který zbývá. Budete mít k dispozici inventář, máte omezený počet kilogramů, takže nemůžete hromadit náboje do nekonečna.

Back to top
Disciples 3 - Renaissance

Tato hra je tahovým strategickým RPG. Před každou kampaní si vyberete jednu ze tří možností - zdraví jednotek se vyléčí o 15 % každý tah, těžba surovin je dvojnásobná nebo používání kouzel je možné během jednoho tahu dvakrát. Jednotky v této hře jsou jen v počtu jedna a každý hrdina jich může mít 3 až 7, podle jeho vedení. Ve hradu se staví budovy a jsou zde vývojové cesty, jakmile si jednu cestu vyberete, nemůžete ji změnit. Cesty nemusí být stejně dlouhé a tomu odpovídá síla jednotek, zpravidla platí, že čím více vývojových stupňů, tím bude jednotka na nejvyšším stupni silnější. Budovy se staví jen jednou, ukořistěné hrady slouží jako možnost koupit si tam hrdinu, jednotky nebo se vyléčit. Jednotky dostávají zkušenosti z bojů a při dosažení vyšší úrovně se mohou (pokud je postavena určená budova) vyvinout ve vyšší vývojový stupeň. Surovin zde je 5 - zlato, kámen, živá mana, ohnivá mana a zemní mana. Za zlato a kámen se kupují budovy, za zlato jednotky, hrdinové, lektvary, runy a výbava hrdinů a za 3 typy many se vyzkoumávají a sesílají kouzla. Kouzla se dají použít pouze mimo boj, lektvary se dají použít mimo boj i v boji a runy pouze v boji. Každá jednotka a hrdina mají tyto vlastnosti: výdrž, sílu, intelekt, hbitost a zručnost, které ovlivňují zdraví, poškození, magické poškození, střelecké poškození zároveň s šancí na vyhnutí úderu a šanci na kritický zásah. Jsou zde 3 kampaně za 3 odlišné rasy - lidi, legii (něco jako inferno) a elfy. Na soubojových mapách se můžou vyskytovat místa pro zvýšení poškození, konkrétně na poškození útokem zblízka, střeleckým útokem a magickým útokem. Jednotky se mohou pohybovat na rozdíl od minulých dílů série. Jednotky mají útok buď na jeden cíl, nebo na území nebo na všechny jednotky. Je možné si kupovat hrdiny avšak povýšit jejich jednotky trvá tak dlouho, že se příliš nevyplatí hrdiny pořizovat. Na dobrodružné mapě jsou fontány obnovující zdraví, budovy dočasně vylepšující vlastnosti (magická rezistence, síla, všechny vlastnosti, výdrž), budovy pro kupování předmětů, budova pro kupování jednotek, budovy, kde po poražení nepřátel obdrží hráč odměnu v podobě runy nebo lektvaru a vagon nebo zničená budova, kde je možné získat předmět nebo zlato a kostel (odměna 500 zlata). Pro získávání dolů je potřeba obsadit určené místo a vytvořit tam strážce. Hrdinům se při získání úrovně vylepšují zmíněné vlastnosti a také dovednosti, které se odemykají postupně. Hra má docela pěknou grafiku, ale mapy ve hře jsou dost podobné a hratelnost není moc vysoká, takže hra brzy začne nudit.

Back to top
Flatout Ultimate Carnage

Jedná se o závodní hru. Jejím hlavním prvkem je demolice. Za narážení do aut nebo překážek dostáváte nitro. Kolizní model je dost dobře zpracovaný. Budete si zde kupovat auta v jedné ze tří kategorií a vylepšovat je - lepší kola, motor, převodovka, karoserie, výfuk, brzdy. Je zde také i kaskadérský mód, kde budete plnit různé úkoly, např. skok do výšky, basketbal, bowling. Tento mód je ale naprosto nepřirozeně obtížný. Grafika hry se celkem povedla. Automobilů na výběr je zde dostatek.

Back to top
Half-Life

Jedná se o střílečku z 1. osoby. Tahle hra se zcela zaslouženě stala hrou roku. Na svou dobu má velmi zdařilou grafiku. Celkem je v ní k dispozici 14 rozličných zbraní - páčidlo, pistole, kolt, samopal, brokovnice, kuše, raketomet, vosí ruka, radioaktivní puška, plazmatická puška, granáty, štěnice, příchytné bomby a odpalovací bomby. Také je zde mnoho příšer, několik typů vojáků, tanky a helikoptéry. Ve hře jsou celkem 3 bosové. Před prvním se musí utíkat a zabít ho elektrickým proudem, druhý je pavouk, který i střílí - těžký na zabití a třetí, po kterém následuje konec hry, je podstatně složitější na zabití. Vystřeluje totiž teleporty, které hlavního hrdinu přesunou jinde, kde jsou potvory; je nutné se z tohoto místa dostat teleportem na stropě. Ve hře se nachází spousta prostředí. V jedné části hry budete muset využít 12-ti teleportů zabudovaných v otáčecím stroji, abyste se dostali dál. Dostat se do těchto teleportů není úplně jednoduché. V samotném závěru hry se ocitnete ve vesmíru, těsně předtím, než se tak stane, dostanete dlouhoskočný modul. Jěště o něco předtím dostanete plazmovou pušku, vaši poslední zbraň. Někde uprostřed hry vám seberou všechny zbraně a jedinou zbraň, kterou najdete po vašem propuštění bude páčidlo. Hra jako celek působí velmi pozitivním dojmem. Jsou zde nebezpečné kapaliny jako toxická kapalina, které vám ubírá zdraví i chvíli po ztrátě kontaktu s nimi a radioaktivní kapaliny. Samozřejmě se zde vyskytuje také voda, která má zvláštnost - pokud se vám ubere zdraví v důsledku topení, po nadechnutí se vám zdraví rychle navrátí do původní hodnoty před topením, to se v mnoha hrách opravdu nevidí. Příšery jsou opravdu velmi rozmanité. Přímo ve hře je někdy nutný loading, i když hra samostatné levely neobsahuje, je jako jeden celek bez výrazně odlišených částí, snad jen loadingem ve hře a nápisem popisujícím lokaci. S posledním bosem jsem se dlouho trápil, ale nakonec jsem ho dostal, těžké pro mě bylo přijít na to, jak ho zabít. Hra působí velmi dokonalým dojmem.

Back to top
Jade Empire

Jedná se o RPG z 3. osoby a prostředí Číny. Na začátku si vyberete postavu a jméno. Teď ke hře samotné. Budete mít na výběr bojové styly, každý má unikátní vlastnost, s postupem času budete získávat nové a nové styly. Boj probíhá takovýmto způsobem - mezerníkem se kryjete, levým shiftem se léčíte výměnou za či (což je něco jako mana), levým tlačítkem myši útočíte, pravým dáváte úder, který prorazí soupeřovo krytí a dvojitým zmáčknutím šipek děláte kotrmelec. Klávesou "e" děláte či údery, které mají větší poškození a klávesou "f" používáte soustředění, které zpomalí čas soupeřům, vám ale ne. Některé zbraně - hůl, meč a puška spotřebovávají soustředění, takže až vám soustředění dojde, nebudete moci tyto zbraně použít. Na své pouti potkáte mnoho spolubojovníků. Ve hře budete každou chvíli potkávat vázy, skříňky popřípadě kameny a kosti, z kterých dostanete stříbro nebo také drahokamy, které si nasadíte - vylepšují zdraví, či, soustředění, ale také šarm, intuici a zastrašování, což jsou nebojové schopnosti. Také ale můžou ve skříňkách nebo sudech být pasti. Ve hře si párkrát můžete vybrat mezi několika (spíše jen dvěma) možnostmi. Trochu zvláštní je, že asi 3 krát budete hrát tuto hru jako by se jednalo o leteckou hru z ptačí perspektivy. Počet typů jednotek, které na vás budou útočit, je dosti velký. Například duchy nezraníte zbraní, nefritoví golemové jsou naopak imuní vůči pěstem apod. Skoro na konci budete bojovat proti 3 svým klonům. Hra na mě působila velmi pozitivním dojmem, avšak dalo by se jí vytknout, že některé scény se nedají přeskočit. Jinak, hra je koncipována jako neustálé hovoření s někým a vybíráním možností, co chcete říct, což může ovlivnit průběh hry. Zkušenosti získáváte jak plněním úkolů, tak zabíjením monster ale také čtením knih. Za peníze si můžete koupit například drahokamy, trvalé posílení statů nebo třeba nový bojový styl. Po ukončení hry se vám nabídne možnost hrát na obtížnosti nefritový mistr.

Back to top
Motorhead

Je to závodní hra. Máte zde 3 kategorie vozů, je potřeba se dobře umístit v nižší kategorii, abyste se dostali do vyšší. V každé kategorii jsou 3 vozy. Důležité jsou tyto 3 parametry - maximální rychlost, zrychlení a ovladatelnost. Je možné hrát v duchovém módu, kde můžete projet autem stejně jako soupeři mohou projet vámi. Hra je docela velmi zábavná.

Back to top
Pitfall - The Mayan Adventure

Jedná se o plošinovku z roku 1995. Hra má 14 úrovní. V 1. úrovni, 4., 8. a 10. narazíte na bosse. Respektive, v úrovni 4. budou proti vám 2 bossové. Designy úrovní se opakují 2 krát, to znamená, že 1. úroveň připomíná designem úroveň 6., druhá sedmou atd. Na výběr budete mít 4 zbraně - bič, kameny, bumerangy a chytré bomby. Bumerang se vrátí, pokud nezasáhnete cíl, je schopen zničit více jednotek najednou. Chytrá bomba působí poškození do všech směrů. Nepřátelských jednotek je zde spoustu. Hra je docela náročná. Poslední boss je tak těžký, že se mi ho zatím nepodařilo porazit, i když není divu, když hraji na nejtěžší obtížnosti hard. Obtížnosti jsou zde jen 2 - normal a hard. Graficky hra působí skvěle a má pěkné animace. Dokonce je do této hry zaimplementován Pitfall 1. V každém prostředí jsou specifické jednotky a pasti, ale to není nic nového, třeba v plošinovce Aladdin je tomu taky tak, i když tam se jednotky dost často opakují.

Back to top
Prince of Persia 3d

Jedná se o první hru Prince of Persia ve 3d. Hru můžete téměř kdykoli uložit (ne když jste ve vodě, jste na plošině, která se pohybuje nebo se může pohybovat, jste v boji, nebo princ není v klidu). Celkem jsou zde 4 zbraně - meč, kopí, luk a 2 trojité dýky. Šípů je ve hře několik typů. Souboje zde probíhají tak, že bojujete vždy proti jednomu nepříteli, na výběr máte 3 typy úderů a 1 krytí, krýt se musíte těsně před tím, než soupeř zaútočí. Na konci hry je boss, kterého není těžké porazit, ale je na to málo času, protože jinak zemře princezna, kterou rozmačká ozubené kolo. Ve hře se nachází velké množství pastí. Pomocí klávesy ctrl může princ provádět různé akce, nejčastěji posun krabic a otáčení pák. V určité části hry princ přijde o všechny zbraně, ale šípy mu zůstanou. Hra má poměrně pěknou grafiku, obsahuje také hudbu, která se ovšem mockrát nemění. Zaznamenal jsem ve hře bugy, plošiny, které se měly pohybovat se nepohybovaly, v jednom případě se plošina pohybovala do poloviny. Stačí hru vypnout a zase zapnout a problém zmizí. Je zde velké množství kouzelných lektvarů - vyléčení 1 zdraví, vyléčení všech zdraví, vyléčení všech zdraví a přidání jednoho zdraví na nové maximum, ubrání 1 zdraví, změna identity, dlouhé a vysoké skoky zároveň, pomalé padání.

Back to top
Prince of Persia - Warrior Within

Prince of Persia Warrior Within je velice podařená hra. Avšak negativa se v této hře také dají nalézt. Oproti Prince of Persia 3d (-2 "generace" této hry) bojujete s velkými kvanty nepřátel, zpočátku vám to bude připadat možná směšné. Vystačíte si s jedním kombem, kdy se Princ Perský chytne nepříteli za krk, přehodí se za něj a usekne mu hlavu (někdy uvidíte zpomalený záběr tohoto useknutí, což se nemusí líbit horlivým hráčům). Ono totiž komb je v této hře docela hodně. Se dvěma zbraněmi nemůžete použít některá komba, která byste použili s jednou zbraní (přehoz, useknutí hlavy, přeříznutí krku). Vyskytuje se zde mnoho typů jednotek a valí se jich na vás kupy, ale můžete se krýt takovým způsobem, že kryjete téměř vždy na 100%. Tedy pokud nebojujete proti některým bossům, kteří kopou, nebo proti potvorám, které seberou krytí. Hra má na svou dobu parádní grafiku. Občas pozlobí neposedná kamera a vy musíte opakovat skok po úmrtí prince. Občas jsou ve hře bugy. Například se vám stane, že se zaseknete po nahrání hry. Na konci se stalo, že císařovna Kaileena spadla dolů a nebylo možné ji regulérně ani neregulérně porazit. Princ umí běžet po zdi a to jak vertikálně, tak i horizontálně. Ve hře máte písky času, můžete s nimi vracet čas, zpomalit čas, zrychlit prince a použít je jako bombu. Ke konci hry se princ změní v černou nestvůru, které se dobíjí písky času a ubývá život (ne až do smrti). Ve hře je spoustu prostředí a slibuje zábavu na dlouho.

Back to top
Spellforce 2 Gold

Hra pochází z roku 2007 a jedná se o mix strategie a RPG. Máte mapu s jednotlivými ostrovy, na které se přesouváte jednotlivými portály. Na jednotlivých ostrovech existují takzvané cestovatelské kameny, kam se můžete přenést s hlavním hrdinou, jehož jméno a avatara si zvolíte na začátku hry. Hrdinové, stejně jako jednotky, mají své úrovně. Během cesty narazíte na spoustu hrdinů, se kterými budete bojovat na své straně. Užijete si RPG prvky v podobě levelování hrdinů i samotných jednotek. Hře bych vytknul příliš velký zoom, díky kterému se budete špatně orientovat zvláště ve strategických částech hry. Ve hře se dá nastavit kamera z 3. osoby, což je ale v praxi poněkud k ničemu, zhorší se tím totiž výhled. Pokud některý z hrdinů zemře, zbylí hrdinové ho můžou v určitém časovém limitu oživit, pak ale bude mít málo zdraví, na což je třeba pamatovat. Ve hře budete mít i elfské a trpasličí jednotky. Střídají se pasáže, kdy máte jen skupinku hrdinů a ve kterých máte na starost základnu. Suroviny zde jsou 3 - kámen, stříbro a lenya. Super věcí je, že si můžete dělníky vyrobit přímo tak, aby šli těžit konkrétní surovinu. Samozřejmostí je umístění bodu, kde se jednotky po vyrobení přesunou. Hra probíhá formou questů, k dispozici jsou také obchodníci. Na své si přijdou fandové vybavování postav různými zbraněmi, štíty, helmami, prsteny... Ve hře jsou truhly, ve kterých se tyto předměty nachází. Sem tam musíte zmáčknout nějakou páku. Celkově na mě hra zanechala příznivý dojem. I když třeba grafika zase není až tak úplně oslnivá, to i možná Warcraft 3 vypadá v některých ohledech lépe. Je zde také hodně pasáží, kde musíte mluvit. Systém budov je jednoduchý - 3 budovy jako skladiště pro 3 druhy již zmíněných surovin, farmy a další budovy. Můžete si také vyrobit super jednotku, kterou můžete mít jen jednu. Věže mají 3 upgrady - lidský, elfský a trpasličí - lidský zvyšuje dostřel a poškození, elfský umožňuje, aby věž léčila a trpasličí, který zvyšuje obranu věže. Klasické upgrady typu vylepšené meče nebo štíty zde až na výjimky nečekejte.

Back to top
Virtua Tennis

Jedná se, jak už název napovídá o tenisový simulátor. Původně byla tato hra určena pro konzole. Pochází z roku 2002. Na začátku si vyberete jednoho hráče. Hráči jsou z reálného života. Potom můžete zvolit mezi třemi typy her - arkádou, exhibicí a světovým turné. Ve světovém turné máte za úkol odehrát dvouhry, čtyřhry a také zvláštní úkoly. Ke zvláštním úkolům patří: 1. dostání obřích balónů ven z hřiště 2. trefení krabic po podání trenéra 3. zeď na které je třeba trefit pole umístěná dole a nahoře 4. bečky do kterých je třeba trefit se míčkem 5. pálí na vás stroje vrhající míčky a vy se musíte do nich trefit, aby přestaly míčky chrlit a zároveň se vyhýbat červeným míčkům 6. trerit co nejvíce kuželek (něco jako tenisový bowling) 7. trefovat se co možná nejvíc doprostřed terče 8. odpálit krabice mimo hřiště. Po vyhrání celé hry můžete hrát za hráče "King", označeného jako perfektní hráč, ten je smyšlený. Hra má 4 stupně obtížnosti. K ovládání - máte 2 klávesy, "a" pro normální úder a "s" pro lob.

Back to top
Warlords Battlecry 3

Jedná se o strategii s RPG prvky. Budete mít jednoho hrdinu, kterému po dosažení vyšší úrovně můžete vylepšit 2 statusy. Před tím, než začnete posílat dělníky do dolů, musíte doly nejprve zkonvertovat, buď hrdinou, nebo tvrzí. Opravy budov neprovádějí dělníci, ale po kliknutí na budovu si vyberete, jestli chcete opravu pomalou za méně peněz nebo rychlou za více peněz. Suroviny jsou zde 4 - zlato, železo, kámen a křištál. Na mapě se nachází budovy, které slouží pro získání questů - po dodání surovin nebo po zabití určitého počtu jednotek dostanete nějaké jednotky. Ve hře se nachází velké množství upgradů, třeba i rychlost těžby surovin. Můžete mít titana, ale jen jednoho. Některé jednotky můžou bojovat pouze s pozemními, některé s pozemními i vzdušnými. Na obranu máte k dispozici jeden typ věže, do které můžete dát až 4 vojáky pro zvýšení statů. Tvrz můžete vylepšovat, s každým vylepšením můžete stavět další budovy a také se zvedne limit armády. Farmy zde nejsou. Zklamala mě grafika hry. Před každou úrovní si budete moct vybrat, s jakými jednotkami půjdete do boje, je to řešeno formou bodů, za které si jednotky vyberete. Je zde velké množství ras. Nevýdodou hry je, že můžete mít jen jeden save slot a při neúspěchu mise se save smaže.